Nomotehnički Centar, udruženje skraćenog naziva Nomcentar, iz Beograda, počinje jesenju sezonu edukativnih radionica.
Oblasti koje će prve otvoriti poziv učesnicima su ljudski resursi i menadžment poslovanja.
Odlučili smo da kroz kratkih pet pitanja, predstavimo naše mlade, uspešne edukatore.
Na ovaj način, možete ih ukratko upoznati i postaviti pitanje pre početka edukativnih radionica za sve što Vas interesuje.
Danas, predstavljamo Dušicu Birovljević.
- Predstavite nam se ukratko, odakle ste i čime se bavite?
Dušica Birovljević, rođena u Beogradu, master pravnih nauka, direktor i projektni menadžer Udruženja Nomotehnički Centar / Nomcentar. Pored toga sam Ambasador i sudija Evropske nagrade mladih iz Austrije. Bavim se primenom socijalne inovacije u praksi. Posedujem radno iskustvo u oblasti ljudskih resursa, projektnog menadžmenta, javnih nabavki. Hobi su mi informacione tehnologije.
- Koji je fokus Vaših radionica, šta učesnici mogu naučiti?
Radionice su sadržane od predavanja iz oblasti administracije, prava, preduzetništva i projektnog menadžmenta. Učesnici na praktičan način i na jednom mestu mogu dobiti informacije za dalji rad, naučiti osnove ili unaprediti svoje znanje i veštine. Koristim nove tehnike i alate, trudim se da uvedem socijalnu inovaciju i naučim druge kako mogu kreirati neke nove projekte koji će uticati na pozitivne društvene promene.
- Da li ste više za teoriju ili praksu?
Definitivno za praksu, smatram da je potrebno imati teorijsko znanje ali da je praksa ono što nas uči kako da pronađemo nove načine u radu. Verujem da sve dok se nešto ne proba u praksi, ne znači mnogo u teoriji.
- Koje Vam je omiljeno mesto za opuštanje posle napornog radnog dana?
Centralni deo divnog Beograda i kafa sa prijateljima. Svakako, kada mi vreme dopušta, najbolji odmor predstavlja putovanje, makar i za vikend.
- Knjiga koju biste preporučili mladima?
Mislim da po broju knjiga predstavljam neki dodatni magacin Lagune, Vulkana i drugih knjigažara, ne mogu se odlučiti zasigurno za jednu, recimo, trenutno čitam knjigu “Stan u Parizu” Gijom Muso.
Celokupnu biograifju možete pogledati ovde.